Kemaskini Terakhir: Sabtu,21 Sept 2019
A- A A+

logo

nextgen

 
mygov2
mindef
atm
army
navy
msc

67647713 2401493079938324 3183889862461751296 n67533689 2401493149938317 4537909075966427136 n67166367 2401493496604949 7961378158433796096 n67208107 2401492863271679 6384494346070130688 n67235979 2401494226604876 750878429301178368 n67293285 2401493993271566 3532230436224761856 n

SUBANG, 27 Jul 19 - Pangkalan Udara Subang menganjurkan RMAF Challenge - Larian 10 kilometer bermasa mengikut kategori umur melibatkan pegawai dan anggota berpangkat Mej TUDM dan ke bawah.

Program kecergasan yang diwajibkan kepada semua peringkat pegawai dan anggota TUDM ini bertujuan memupuk gaya hidup sihat bagi menjamin kecergasan dan kelansingan badan berada pada tahap yang ditetapkan oleh perkhidmatan.

67317212 2401493019938330 3119952956363898880 n67337851 2401493386604960 4491948880040034304 n67351529 2401492939938338 7565324878878867456 n

Pelepasan peserta telah disempurnakan oleh Panglima Tentera Udara, Jeneral Tan Sri Dato’ Sri Hj Affendi bin Buang TUDM yang turut menyertai acara larian

67151254 2401494143271551 8956713035162976256 n67520586 2401494046604894 1488844413089087488 n67484673 2401493733271592 5831778341937479680 nWhatsApp Image 2019 07 27 at 16.46.33WhatsApp Image 2019 07 29 at 18.49.04WhatsApp Image 2019 07 29 at 18.50.11

RMAF Challenge ini telah mempertandingkan sebanyak 16 kategori berdasarkan umur peserta dan satu kategori khas iaitu Kategori Pegawai Kanan. Senarai nama pemenang tempat pertama hingga tempat ketiga bagi setiap kategori adalah seperti berikut:

1. Kategori Terbuka Lelaki (Pegawai dan LLP).
a. 24 tahun ke bawah
1) Tempat Pertama - LU I Ahmad Ikmal Syafiq bin Roslan (56:05) (Skn 208 PROVOS)
2) Tempat Kedua - LU I Wan Faiziman bin Wan Hassan (56:50) (No 20 Skn)
3) Tempat Ketiga - LU I Zawawi bin Muhammad dari (57:59) (Cwg Materiel)

b. 45 hingga 49 tahun
1) Tempat Pertama - PW U I Mohamad Muner bin Mohd Kunhi (1:05) (PUSPEKA)
2) Tempat Kedua - PW U I Mohamad Rosli bin Awang (1:07) (PUSPEKA)

2. Kategori Pegawai (Lelaki).
a. 25 hingga 29 tahun
1) Tempat pertama - Lt Amirul Afiq bin Roslan TUDM (53:40) (PLTT)
2) Tempat Kedua - Lt Mohd Adam bin Mohd Yunus TUDM (55:27)(PLTT)
3) Tempat Ketiga - Kapt Muhammad bin Sujangi TUDM (55:53)(No 20 Skn)

b. 30 hingga 34 tahun
1) Tempat Pertama - Kapt Eddy Hiew TUDM (53:20) (No 16 Skn)
2) Tempat Kedua - Mej Chek Jang Jie TUDM (59:40) (PUSPEKA)
3) Tempat Ketiga - Kapt Noor Mohamad Farhan bin Mohd Noor TUDM (1:02)
(No 22 Skn)

c. 35 hingga 39 tahun
1) Tempat Pertama - Mej Julian Hor Hung Meng TUDM (57:57) (No 20 Skn)
2) Tempat Kedua - Mej Muhammad Khairi bin Khamis TUDM (1:02) (No 20 Skn)
3) Tempat Ketiga - Mej Muhammad Adnan Fareed bin Mohamad Akhbar TUDM (1:03)(INSTAR)

d. 40 hingga 44 tahun
1) Tempat Pertama - Mej Ir. Dr. Md Fuad Shah bin Hj Koslan TUDM (1:10)(PUSPEKA)
2) Tempat Kedua - Kapt Tasrulnizan bin Azmi TUDM (1:15) (No 16 Skn)
3) Tempat Ketiga - Mej Mohd Hatta Akbar bin Mohamad Ibrahim TUDM (1:21) (No 16 Skn)

3. Kategori Lain-Lain Pangkat (Lelaki).
a. 25 hingga 29 tahun
1) Tempat Pertama - LUK Muhammad Asyraf Stenly Nius (56:54) (DMU)
2) Tempat Kedua - Kpl U Khairul Fitri bin Mohd Shatar (58:04) (DMU)
3) Tempat Ketiga - LU I Abdul Halim bin Harun (58:34) (Skn 208 PROVOS)

b. 30 hingga 34 tahun
1) Tempat Pertama - FSjn Mohamad Nazzairin bin Ismail (52:36) (No 22 Skn)
2) Tempat Kedua - Kpl U Wan Badrul Hisham bin Wan Yusoff (54:57) (No 22 Skn)
3) Tempat Ketiga - Kpl U Izzat bin Zaini (55:59) (Skn 208 PROVOS)

c. 35 hingga 39 tahun
1) Tempat Pertama - Sjn U Mohd Aimran bin Omar (55:54) (No 16 Skn)
2) Tempat Kedua - FSjn Kamil bin Daroni (57:59) (PUSPEKA)
3) Tempat Ketiga - PW U II Musa bin Jamaludin (58:37) (Cwg Kejuruteraan)

d. 40 higga 44 tahun
1) Tempat Pertama - PW U II KhairulZamra bin Abdul Rahman (1:08)
(Cwg Kejuruteraan)
2) Tempat Kedua - Zahariman bin Mahmood (1:11) (Cwg Materiel)
3) Tempat Ketiga - Shahrul Isza bin Isa (1:16) (No 22 Skn)

4. Kategori Terbuka Wanita (Pegawai dan LLP).
a. 24 tahun kebawah
1)Tempat Pertama - LtM Norhikmah Hidayah binti Md Dahari TUDM (1:15)(INSTAR)
2)Tempat Kedua - Sjn U (W) Norazmira binti Jamic (1:19) (No 20 Skn)
3) Tempat Ketiga - LtM Intan Suraya binti Mat Jamil TUDM (1:4) (INSTAR)

b. 25 hingga 29 tahun
1) Tempat Pertama - Lt Nur Antasha bt Zulkarnain TUDM (1:11) (PLTT)
2) Tempat Kedua - LtM Julaikha binti Yusof TUDM (1:20) (INSTAR)
3) Tempat Ketiga - Lt Syamsiah binti Abd Karim TUDM (1:21) (PLTT)

c. 30 hingga 34 tahun
1) Tempat Pertama - Kapt Zunairah binti Ismail (1:17)(BHQ)
2) Tempat Kedua - Sjn U (W) Wan Mazita binti Wan Dir (1:18) (No 2 Skn)
3) Tempat Ketiga - Kapt Normaliza binti Abdullah TUDM (1:19) (Cwg Kejuruteraan)

d. 35 hingga 39 tahun
1) Tempat Pertama - Mej Norlela binti HarunTUDM (1:15) (No 20 Skn)
2) Tempat Kedua - Sjn U (W) Hamiah binti Abd Halim (1:17) (No 20 Skn)
3) Tempat Ketiga - FSjn Norashidah binti Ramli (1:20) (No 2 Skn)

e. 40 hingga 44 tahun
1) Tempat Pertama - FSjn Nurzaahirah Imelda binti Abdullah (1:31) (PUKALUB)
2) Tempat Kedua - FSjn Rosnah bin Baharuddin (1:35) (PUKALUB)
3) Tempat Ketiga - Sjn U (W) Norhayati binti Hamzah (1:37) (No 20 Skn)

5. Kategori Pegawai Kanan.
a. Tempat Pertama - Mej Jen Dato’ Hj Md Fauzi bin Saleh TUDM (1:13)
b. Tempat Kedua - Mej Jen Dato’ Hj Muhammad Mudzamir Ong bin Abdullah
TUDM (1:14)
c. Tempat Ketiga - Kol Ramli bin Mohd Abd Jabar TUDM (1:20)